Probleme program ASPROP de la sam&rrr

Forum cu discuţii generale, excluzând subiectele despre politică, societate, religie, sport sau gusturi.
Misus

Re: Probleme program ASPROP de la sam&rrr

Post by Misus » Mon May 04, 2015 9:22 pm

eu am primit pe mail de la adresa "administrator@intretinereonline.ro" un mesaj cum ca ..."s-a schimbat sistemul informatic...."

A mai primit cineva asa ceva?
Se misca repede, asadar.....ieri au inchis AsProp, azi au deschis altul....De tot rasul!
Eu as vrea sa stiu motivul, trebuie sa existe un motiv pentru care au inchis AsProp si l-au deschis pe asta. Cine stie ce interese sunt la mijloc. Mi-e o scarba...

MRH

Post by MRH » Tue May 05, 2015 9:11 am

Da am primit. Au schimbat programul....care este mult mai slabut decat cel inchis. Lipsesc informatii despre facturi si multe altele...
Probabil nu s-au mai inteles la "comisioane" :D

MRH

Post by MRH » Tue May 05, 2015 9:32 am

Acum ca nu mai sunt clienti poate ne vor spune cei de la ASPROP cat incasau pentru serviciile oferite. Macar un pret/locatar.

gogu2006-nivhelat

Post by gogu2006-nivhelat » Thu May 14, 2015 3:13 pm

Cateva sute de milioane pe an, pentru toti.

Locatarsector6

Post by Locatarsector6 » Tue Nov 03, 2015 10:57 am

MRH wrote:Acum ca nu mai sunt clienti poate ne vor spune cei de la ASPROP cat incasau pentru serviciile oferite. Macar un pret/locatar.
Abonamentul era de sub 3 lei/unitate locativa (apartament sau garsoniera).
Printre serviciile oferite:
- punerea la dispozitie a infrastructurii hard si soft (cu costuri de energie electrica, internet, administrare) cu acces pe baza de cont pe serverele noastre;
- Repartizarea automata a facturilor de utilitati;
- Listarea tuturor rapoartelor necesare gestiunii locuitelor;
- Accesul online dar si prin e-mail a locatarilor la informatiile ce-i privesc;
- Plata si in sistem electronic a intretinerii sau chiriei;
- Emiterea automata a chitantelor;
- Operarea indexilor online;
....
Cred ca era un serviciu corect, nu am inselat pe nimeni.
Sper sa aveti in continuare acces la servicii similare cel putin la calitatea aceasta.
Totul pe INTERNET.

Andras

Post by Andras » Wed Nov 04, 2015 9:58 am

Dar ati respectat si legislatia in vigoare referitoare la evidentierea separata a fondul de penalitati si a celui de rulment?

Locatarsector6

Post by Locatarsector6 » Wed Nov 04, 2015 10:23 am

Andras wrote:Dar ati respectat si legislatia in vigoare referitoare la evidentierea separata a fondul de penalitati si a celui de rulment?
Da.
In fiecare luna aveam o lista distincta cu numar de chitanta si valoarea incasata de penalizare pentru fiecare locatar, pusa la dispozitia DAFLS6.
Similar pentru fondul de rulment, dar pe care nu l-am avut niciodata in evidenta (desi din 2009 a existat si incercat sistemul de gestiune a fondului de rulment in ASPROP, numai la inceputul lui 2015 s-a incercat actualizarea sumelor, dar nu s-a finalizat pe perioada contractului).
Totul pe INTERNET.

Locatarsector6

Post by Locatarsector6 » Wed Nov 23, 2016 1:08 pm

Timpul a trecut, nevoile sau sedimentat si este deja un grad de comparatie.
Exista si acum nemultumiri?
Misus wrote:eu am primit pe mail de la adresa "administrator@intretinereonline.ro" un mesaj cum ca ..."s-a schimbat sistemul informatic...."

A mai primit cineva asa ceva?
Se misca repede, asadar.....ieri au inchis AsProp, azi au deschis altul....De tot rasul!
Eu as vrea sa stiu motivul, trebuie sa existe un motiv pentru care au inchis AsProp si l-au deschis pe asta. Cine stie ce interese sunt la mijloc. Mi-e o scarba...
Totul pe INTERNET.

Post Reply