Nimic nou?

Acte, legislaţie, criterii, condiţii, pentru cei ce îşi doresc o locuinţă pentru tineri în cartierul Brâncuşi.
Post Reply
Bogss30

Nimic nou?

Post by Bogss30 » Sat May 02, 2015 11:20 am

Salut,
Am intrat pe forum de ceva timp sa vad ce se mai scrie pe aici, insa din ce vad nimeni nu mai scrie nimic de depuneri dosare, repartitii sau ceva legat de construire de noi blocuri inca din 2009-2010. Eu as vrea sa depun dosar pentru locuinta in sectorul 6 deoarece am loc de munca in sector de 5 ani si in maxim un an de zile trebuie sa parasesc locuinta in care stau acum.

Misus

Re: Nimic nou?

Post by Misus » Mon May 04, 2015 3:51 pm

pai si tu crezi ca intereseaza pe cineva ca nu au tinerii case?

mare minune daca s-ar mai construi ceva. ei nu sunt in stare sa le intretina pe astea, dar sa mai contruiasca...
Tinere sunt case in care ploua ca afara, interfoane care nu functioneaza cu anii (asa se explica si cum oamenii starzii intra nestingheriti si se caca pe la subsoluri), pereri degradati....ehe.....

ar fi bine sa mergi la DAFL, sa intrebi de listele cu intretinere si sa-i dea afara pe toti cei care nu platesc cu anii. sau poti sa treci tu pe la fiecare bloc sa faci poza la listele cu intretinerea, sa vezi cati restantieri sunt cu peste 3000 de ron, sa-ti iei un avocat si sa le bati cu pumnul in masa. Restantierii astia trebuiau sa paraseasca locuintele de multa vreme dar sunt pasuti de ???? cine oare?

Post Reply